Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja do motocyklistów: „Ważne, by nie przeceniać swoich możliwości” [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Tylko w czwartek (3.06.), tylko w naszym regionie doszło do 4 zdarzeń z motocyklami. Policja apeluje o rozwagę, zwraca uwagę na umiejętności ale także na zdrowy rozsądek. Do kierowców w samochodach ma tylko jedną uwagę: "Patrzcie w lusterka".

Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu.

-czytamy na stronie śląskiej policji, która informuje, że na motocykle wsiedli także policjanci z komendy w Rybniku. Zobacz to na filmie:

Jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne także, aby nie przeceniać swoich możliwości.

Policja przypomina motocyklistom o czym muszą pamiętać:

  • zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze,
  • nie wymuszaj pierwszeństwa,
  • zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów,
  • nie popisuj się ryzykowną jazdą przed innymi – to może kosztować zdrowie, a nawet życie ciebie lub inne osoby,
  • zadbaj o odpowiednią odzież (najlepiej w jaskrawych kolorach): kask ochronny, ochraniacze, odpowiednie buty i rękawice, które zwiększą twoje bezpieczeństwo,

Z troski o mniej widocznych na drogach motocyklistów zwracamy uwagę do kierowców samochodów, żeby częściej zerkali w lusterka. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stając się przez to mniej widocznie dla pozostałych uczestników ruchu.

-upominają kierowców policjanci, nagminne jest również rozpoczynanie manewru wyprzedzania bez zerknięcia w lusterko. Kierowcy samochodów nie zdają sobie sprawy, jak z pozoru prosta czynność nabiera w tym przypadku ogromnego znaczenia.

Jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj