Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policjant z Cieszyna uratował życie starszego mężczyzny

Facebook Twitter

Policjant z Cieszyna reanimował starszego mężczyznę, który zasłabł w Skoczowie. Ratował seniora, dopóki na miejscu nie pojawili się ratownicy. Jego akcja pozwoliła na uratowanie życia 88-latkowi.

Potrącenie dziecka

Policjant z Cieszyna, z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji  znalazł się we właściwym miejscu i czasie, dzięki czemu pomógł uratować ludzkie życie. Starszy posterunkowy Jakub Śledź swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także wtedy, gdy po zakończonej służbie zdejmuje się mundur.

Mundurowy w Skoczowie, niedaleko sklepu na terenie osiedla przy ulicy Górny Bór,  zauważył leżącego na chodniku między blokami mężczyznę, któremu pomocy udzielała już kobieta. Okazało się, że mężczyzna nie oddycha.

Na szczęście policjant wiedział, co robić. Upewnił się, że wsparcie pogotowia jest już w drodze, zajął się mężczyzną i przystąpił do resuscytacji. Policjant wykonywał masaż serca do momentu przyjazdu Straży Pożarnej. Funkcjonariusze przejęli czynność masażu serca od wyczerpanego policjanta i wykorzystali w akcji ratunkowej automatyczny defibrylator AED. Dzięki szybkiej akcji i użyciu specjalistycznego sprzętu ratownikom udało się przywrócić 88-latkowi czynności życiowe

-relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy komendy policji w Cieszynie.

Po przyjeździe karetki pogotowia trafił pod opiekę lekarzy.

Sytuacja ta pokazuje, że nigdy nie jest za późno na pomoc. Nie obawiajmy się reagować! W sytuacji, kiedy widzimy kogoś potrzebującego pomocy, zapewnijmy sobie w pierwszej kolejności bezpieczeństwo i wsparcie. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 – tam zawsze uzyskacie pomoc!

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024