Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policyjny pościg ulicami Pawłowic. Kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Facebook Twitter

Policjanci z drogówki zatrzymali 29-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, powodem ucieczki był sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

fot.pixabay.com

Policjanci w Pawłowicach na ulicy Polnej dokonywali pomiaru prędkości. Kierujący oplem przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 30 km/h. Policjanci wydali polecenie zatrzymania pojazdu. Gdy kierujący zaczął uciekać, mundurowi ruszyli za nim w pościg. Kierowca nie reagował na wezwanie do zatrzymania.

Po kilku minutach mężczyzna porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. W pewnym momencie wbiegł do klatki schodowej jednego z bloków. Tam jeden ze świadków, wskazał miejsce ukrywania się poszukiwanego. Policjanci szybko odnaleźli zbiega w jednej z piwnic. Mężczyzna został zatrzymany, okazał się nim 29-letni mieszkaniec Pawłowic. Szybko wyszedł na jaw powód jego ucieczki. Mężczyzna miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo uciekinier odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Kierujemy podziękowania do świadka zdarzenia za wzorową postawę. Właściwa reakcja społeczna daje szanse eliminowania sytuacji zagrażających bezpieczeństwu innych osób.

Pamiętaj: Nie reagujesz-akceptujesz!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021