Polska Mistrzem Świata w siatkówce do lat 19. W składzie zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

Polska Mistrzem Świata w siatkówce do lat 19. Nasza reprezentacja pokonała w Teheranie Bułgarię 3:0 i sięgnęła po złoto. Duży udział w tym sukcesie miało czterech zawodników Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla: Mateusz Kufka, Dominik Czerny, Kajetan Kubicki i Kuba Hawryluk. Ten ostatni został wybrany najlepszym libero turnieju.

Nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrał wszystkie mecze, tracąc tylko jednego seta. Jest to drugi złoty medal Polski w tej kategorii wiekowej. Poprzedni Polacy zdobyli w 2015 roku. Trenerem zespołu jest były utytułowany reprezentant kraju Michał Bąkiewicz.

Polska – Bułgaria 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)