Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Facebook Twitter

Siatkarscy mistrzowie Polski wrócili do treningów. Za zawodnikami pierwsze spotkanie wprowadzające w okres przygotowawczy do sezonu 2021-2022. Drużyną dowodzić będzie trener Andrea Gardini, który w minionych rozgrywkach objął zespół w trakcie sezonu i po 17 latach przerwy doprowadził Jastrzębski Węgiel do tytułu mistrzowskiego. Andrea Gardini: Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę zarządzać takim zespołem jako trener. […]

Siatkarscy mistrzowie Polski wrócili do treningów. Za zawodnikami pierwsze spotkanie wprowadzające w okres przygotowawczy do sezonu 2021-2022. Drużyną dowodzić będzie trener Andrea Gardini, który w minionych rozgrywkach objął zespół w trakcie sezonu i po 17 latach przerwy doprowadził Jastrzębski Węgiel do tytułu mistrzowskiego.

Andrea Gardini: Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę zarządzać takim zespołem jako trener. Tak jak mówiłem w zeszłym sezonie: zdobycie mistrzostwa Polski nie jest łatwą sprawą. Wręcz przeciwnie – jest to bardzo trudne zadanie. Poziom ligi rośnie z każdym rokiem i w nadchodzącym sezonie znów trafi do PlusLigi wielu świetnych zawodników – siatkarzy z przeszłością w lidze bądź debiutantów. Zatem łatwo nie będzie, ale nie oznacza to, że nie wygramy. Czeka nas jednak ciężka praca i ciężkie wyzwania w wielu meczach

W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 14 zawodników. Dziewięciu z nich to gracze, którzy będą reprezentować Klub w nadchodzącym sezonie. Są to: Jakub Popiwczak, Szymon Biniek, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Rafał Szymura, Tomasz Fornal, Dawid Dryja, Jakub Macyra oraz Wojciech Szwed. Dla Popiwczaka będzie to 10. sezon w barwach Jastrzębskiego Węgla.

Jakub Popiwczak: Wraca się bardzo przyjemnie, jak zawsze po tej przerwie wakacyjnej. Ja lubię siatkówkę, także zawsze z myślą o tym, że spotkam się z kolegami, że znowu wrócimy do takiego reżimu codziennego i do grania w siatkówkę. Jestem zadowolony, bo nie ukrywam, że za tym tęsknię, a jako mistrz Polski jesteśmy zespołem, którego każdy będzie chciał bić […] Po tym sezonie mistrzowskim dalej chcemy bić się o tytuł mistrza. Ambicje każdego są bardzo wysokie i nic innego nam nie pozostaje jak pracować i obronić ten tytuł, ale to jest daleka perspektywa.

W przygotowaniach do nowego sezonu trener Andrea Gardini nie będzie miał do dyspozycji kadrowiczów, którzy będą na zgrupowaniach reprezentacji swoich krajów sposobić się do wrześniowych Mistrzostw Europy. To dotyczy francuskich mistrzów olimpijskich z Tokio: Benjamina Toniuttiego i Stephena Boyera, a także Czecha Jana Hadravy oraz Fina Eemiego Tervaporttiego. Do Klubu wrócą dopiero po zakończeniu udziału ich reprezentacji w ME. W planie przygotowań do sezonu są treningi na własnych obiektach. Na wrzesień zaplanowano również sparingi oraz udział w przedsezonowych turniejach towarzyskich. Pierwszy mecz sezonu ligowego z udziałem naszej drużyny zaplanowano na 2 października na wyjeździe z beniaminkiem PlusLigi LUK Politechniką Lublin.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj