Porażka piłkarzy GKS-u Jastrzębie na inaugurację nowego sezonu pierwszej ligi

W minioną sobotę (31.07.) jastrzębianie przegrali na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 0:2. Mecz nie był porywającym widowiskiem, pierwszego gola gospodarze stracili po samobójczym trafieniu tuż przed przerwą Daniela Ferugi. W drugiej nie wykorzystali swoich okazji a na 8 minut przed końcem meczu Puszcza zdobyła jak się później okazało decydującą bramkę.

Na pomeczowej konferencji trener GKS-u, Jacek Trzeciak analizował przyczyny porażki:

Jacek Trzeciak: To był pierwszy mecz, którego nie chcieliśmy wygrać, nie chcieliśmy grać ładnie, chcieliśmy po prostu go przepchnąć. Wiadomo jak te pierwsze mecze wyglądają, zwłaszcza, że mamy drużynę nową, którą staramy się budować. W pierwszej połowie zamiast próbować grać, walczyć, to graliśmy w chowanego (…), w drugiej połowie od razu ruszyliśmy do przodu, mieliśmy sytuację 200 %, a Puszcza takie sytuacje po prostu wykorzystywała z zimną krwią. My nie, my tego nie potrafiliśmy, zawsze coś się nam przytrafiło i to była przyczyna porażki.

GKS powalczy o punkty w kolejnym meczu. Jakie są cele drużyny w tym sezonie?

Jacek Trzeciak: Cel określi dopiero pierwsza runda, ja uważam, że określanie celu po pierwszym meczu jest nie fair, ponieważ przegraliśmy mecz u siebie i można by powiedzieć, że walczymy o utrzymanie. Nie, tak jak jestem chudy, tak jestem zawziętym człowiekiem, nie pozwolę sobie na to i nie mogę się już doczekać następnego meczu (…).

W najbliższa niedzielę (08.08.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

GKS Jastrzębie – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)

0:1 – Daniel Feruga 45’ (sam.)
0:2 – Piotr Mroziński 82’

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek (k) – 3. Mateusz Słodowy, 4. Szymon Zalewski (82, 8. Kamil Jadach), 5. Michał Bojdys, 7. Jakub Niewiadomski (58, 19. Łukasz Gajda), 20. Daniel Feruga (63, 30. Łukasz Zejdler), 23. Konrad Handzlik, 44. Wojciech Mazurowski (58, 13. Michał Kuczałek), 77. Remigiusz Borkała (58, 14. Dariusz Kamiński), 99. Daniel Rumin.

Puszcza Niepołomice: 1. Gabriel Kobylak – 5. Konrad Stępień, 9. Rafał Boguski (77, 20. Kacper Cichoń), 10. Hubert Tomalski (90, 26. Bartosz Włodarczyk), 11. Emile Thiakane (77, 21. Szymon Kobusiński), 14. Jakub Serafin, 19. Sebastian Górski (72, 8. Piotr Mroziński), 22. Diego Bardanca (46, 7. Grzegorz Aftyka), 30. Ivan Hladik, 70. Wojciech Hajda, 77. Erik Cikos.

Żółte kartki: Handzlik, Zejdler (GKS) oraz Serafin, Hladik, Cichoń, Hajda (Puszcza).