Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pościg raciborskich policjantów za motocyklistą z Jastrzębia-Zdroju

Facebook Twitter

Pościg za motocyklistą z Jastrzębia-Zdroju. Na początku weekendu uciekał przed policją przez Babice na raciborszczyźnie. 34-latek musi liczyć się ze srogimi konsekwencjami ucieczki. Mężczyzna złamał prawo, kierując motocyklem honda na Drodze Wojewódzkiej 919 w Babicach, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Dalszy los nieodpowiedzialnego kierowcy leży w rękach sądu.

Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło na DW 919 w miejscowości Babice. Mundurowi z drogówki zauważyli kierującego motocyklem honda, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Chcieli zatrzymać go do kontroli, ale kierujący hondą zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli radiowozem w pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by zatrzymać motocykl do kontroli. Mimo to mężczyzna kontynuował ucieczkę. Ostatecznie pościg zakończył się na ulicy Gliwickiej w Markowicach. Piratem drogowym okazał się 34-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju.

Tu wyjaśniła, się też przyczyna jego ucieczki – mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Nie była tego dnia jedyna wpadka 34-latka, gdyż mundurowi znaleźli przy nim substancje odurzające. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

Od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do kontroli stało się przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat. Do tej pory, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli było wykroczeniem, za które groziła kara grzywny do 5 tys. złotych lub aresztu do 30 dni.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021