Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pościg ulicami Jastrzębia-Zdroju. W aucie pijany kierowca z zakazem prowadzenia

Facebook Twitter

To informacja z piątku (14.05.), jaką dziś (17.05.) podała jastrzębska komenda policji. Mężczyzna w renault nie zatrzymał się do kontroli na ulicy Połomskiej.

W trakcie piątkowych działań „Prędkość” około godz. 11.20 patrol wydziału ruchu drogowego kontrolował prędkość pojazdów na ulicy Połomskiej. W pewniej chwili mundurowi zauważyli auto renault, które jechało z prędkością znacznie przekraczającą dozwolone w tym miejscu 50 km/h. Pomimo wydanego polecenia, jego kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Informacja o uciekającym i stwarzającym zagrożenie kierowcy dotarła do wszystkich patroli w mieście. Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Uciekał ulicami miasta kilka kilometrów, został zatrzymany na ulicy Lompy.

Już od pierwszej chwili mundurowi podejrzewali, dlaczego uciekał. Był wyraźnie pobudzony, a gwałtowna mimika jego twarzy wskazywała na to, że może być pod wpływem alkoholu. Po wstępnym badaniu okazało się, że ma dwa promile w wydychanym powietrzu. Wyszło także na jaw, że 35-latek posiada trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, z czego jeden obowiązuje do marca 2026 roku. Za ucieczkę przed policjantami, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego może grozić do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj