Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Potrącenie nastolatki w Godowie. Wiemy więcej o tym wypadku [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

W sobotę (19.09.) przed 22.00 doszło do potrącenia nastolatki w Godowie na ul. Powstańców Śląskich. Stan dziewczyny był na tyle poważny, że musiał lądować helikopter LPR. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jak się okazało 19-latek za kierownica skody był pijany.

Fot. OSP KRSG Łaziska

Do zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z JRG Wodzisław Śląski, OSP KRSG Łaziska, OSP Godów, OSP Gołkowice, policja, oraz pogotowie ratunkowe.

Po dojeździe na miejsce i sprawdzeniu stanu przytomności poszkodowanej – przed dotarciem pogotowia ratunkowego – strażacy z OSP Łaziska zdecydowali o podpięciu defiblyratora AED i udzieleniu pomocy przedmedycznej.

Stan poszkodowanej był na tyle poważny, że na miejsce został zadysponowany śmigłowiec LPR ‘Ratownik 6’ który z racji na późną porę wylądował na boisku w Godowie, gdzie lądowisko przygotowała jednostka OSP Gołkowice.

Policja informuje o przebiegu tego zdarzenia:

Kierujący pojazdem marki Skoda Octawia, jadąc z kierunku Łazisk, nie zachował należytej ostrożności i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego potrącił wsiadającą do innego pojazdu 15- letnią dziewczynę, następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.  Porzucił swój pojazd (…). Sprawcą okazał się 19-letni mężczyzna, który został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Mężczyzna był w stanie nietrzeźwości, odpowie między innymi za spowodowanie wypadku, jazdę pod wpływem alkoholu i nie udzielenie pomocy. Stan poszkodowanej na tą chwilę jest krytyczny.

– mówi Patryk Błasik z komendy policji w Wodzisławiu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj