Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Potrącenie pieszego na pasach w Żorach. Kierowca uciekł, a poszkodowanemu pomogły pasażerki pojazdu [WIDEO]

Facebook Twitter

Stróże prawa otrzymali wezwanie do Szpitala Miejskiego w Żorach, gdzie przywieziony został mężczyzna z urazem nogi, powstałym najprawdopodobniej po potrąceniu przez samochód. Poszkodowany nie umiał opisać, jakie były okoliczności zdarzenia.

Fot. zory.policja.gov.pl

Mundurowi przy wykorzystaniu monitoringu szybko ustalili miejsce i przebieg zdarzenia…

Kierujący okazał się nietrzeźwy

W minioną sobotę (11.03.) około godziny 13:00 patrol ruchu drogowego otrzymał wezwanie, iż na Izbie Przyjęć przy Szpitalu Miejskim w Żorach przebywa mężczyzna z urazem nogi, który prawdopodobnie potrącony został przez samochód. 50-letni mieszkaniec Żor nie potrafił opisać, co dokładnie się stało. Wraz z mężczyzną w poczekalni przebywały dwie kobiety, które były pasażerkami Forda w trakcie samego zdarzenia. Początkowo twierdziły, iż zauważyły leżącego na jezdni mężczyznę i postanowiły mu pomóc, przewożąc do szpitala. Nie potrafiły wskazać, kto kierował pojazdem, w trakcie samego zdarzenia. Policjanci ustalili, iż potrącenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych przy Trakcie Piastowskim i wytypowali jego sprawcę. Okazał się nim być 26-latek, którego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, iż w trakcie zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Kierujący stracił już prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 4,5 roku pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj