Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Potrącił rowerzystę, był pijany. Groźny wypadek w Jastrzębiu tego poranka [FOTO]

Facebook Twitter

Pijany kierowca potrącił rowerzystę. Do wypadku doszło dziś (18.10.) około 6.00 rano na ulicy Powstańców Śląskich w Jastrzębiu- Zdroju. Kierowca opla w trakcie wyprzedzania uderzył prawym bokiem pojazdu w 36-letniego mężczyznę, jadącego w tym samym kierunku. Rowerzysta trafił do szpitala.

fot.jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

18-letni kierowca osobówki miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, prawo jazdy posiadał od dwóch miesięcy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja po raz kolejny zwraca się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o rozsądek, trzeźwość i rozwagę:

Zmienna aura najwyraźniej nie sprzyja kierowcom. Na drogach zwłaszcza po opadach deszczu jest bardzo ślisko. Pamiętajmy, że mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Niestety często zapominamy o dostosowaniu prędkości nie tylko do znaków, ale także do warunków panujących na jezdni oraz pory dnia. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu tak, żeby zawsze móc w porę zareagować na pojawiające się zagrożenie bądź przeszkodę. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę, stają się odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również, a może przede wszystkim, za innych uczestników ruchu, którymi często są ich bliscy. Zbyt szybka jazda bądź kierowanie pojazdem po alkoholu niesie za sobą realne zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023