Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pozabankowa karta kredytowa – czym jest i jak ją uzyskać? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Pozabankowa karta kredytowa to możliwość wykorzystywania limitu, który zostaje przyznany dla indywidualnego posiadacza. Jest to szansa i ułatwienie dla wszystkich osób, którym nie udało się bądź z jakiegoś powodu nie mogą podjąć się standardowej karty kredytowej w banku.

mat. nadesłany

Czym dokładnie jest pozabankowa karta kredytowa?

Jest to rodzaj karty płatniczej, analogicznej do karty kredytowej z banku. Zapewnia wygodne i bezpieczne użycie środków, przeznaczonych według przyznanego limitu na daną osobę. Można ją wykorzystywać do płatności zarówno stacjonarnie jak i internetowo. Często zdarza się, że karta posiada też funkcję, wypłacania środków w bankomacie, natomiast należy pamiętać, że nie każda karta pozabankowa posiada tą funkcję i jest ona dodatkowo płatna.

Pozabankowa karta kredytowa jest dużo łatwiejsza do uzyskania ale też znacznie droższa w kwestii spłacania i utrzymania. Wymaga minimum formalności więc użytkownik może bardzo przejść proces rejestracyjny. Okres spłaty, różni się też od standardowej, dlatego że standardowa karta kredytowa ma zazwyczaj 50 dni na opłacenie wykorzystanego limitu natomiast pozabankowa karta to przeważnie 30 dni. Bardzo często ten produkt finansowy nazywa się kartą bez biku, ze względu na szansę dla klientów w trudnej sytuacji.

Czy każdy może ją otrzymać?

Podobnie jak w przypadku standardowej karty kredytowej z banku, niska zdolność kredytowa a zwłaszcza negatywna historia kredytowa, może wpłynąć na brak możliwości otrzymania nawet pozabankowej karty kredytowej. Rzeczywiście jest prostsza do uzyskania, jednak nadal jest związana z obowiązującymi przepisami odnośnie wszystkich działalności finansowych.

Instytucje pozabankowe, bardzo często nie zwracają uwagi na wpisy w BIK. Jednak wyjątkiem są sytuacje, kiedy historia kredytowa wnioskującej osoby jest wyraźnie nie najlepsza. Starając się o pozabankową kartę kredytową, warto przeanalizować swoje przychody z kilku miesięcy, punktację w BIK i możliwość opłacania jej w przyszłości, bo jak wiaodmo, terminy i koszty są wymagające.

Jak uzyskać pozabankową kartę kredytową?

Przede wszystkim, uzyskanie takiej karty na szczęście dla użytkownika, wymaga minimum formalności. Informacje podane na stronach internetowych firm, są jasne, przejrzyste i konkretne. Na każdym etapie rejestrowania się po kartę, użytkownik może sprawdzić dokładne warunki i zasady wiążące się z zawarciem umowy, stawki oprocentowania, RRSOa także poznać wszystkie obowiązujące koszty.

Co jest potrzebne do zawarcia takiej umowy?

  • Dokument tożsamości najlepiej ważny dowód osobisty.
  • Prywatny i używany rachunek bankowy.
  • Umowa o pracę bądź zaświadczenie o dochodach.
  • Prawdziwe dane osobowe i adresowe.

Jakie są zalety posiadania pozabankowej karty kredytowej?

  • Jest właściwie identyczna jak karta bankowa, posiada dokładnie te same dane do dokonywania płatności stacjonarnie jak i przez internet.
  • Posiada limit, terminy, płatności i warunki zabezpieczające identycznie jak w umowie standardowej w banku.
  • Karta kredytowa pozabankowa nie wymaga okresu, w którym powstanie decyzja i otrzymuje się PIN, ponieważ to wszystko może być załatwione tego samego dnia. Dodatkowo pozwalają one często, na wypłacenie 80% środków na prywatne konto bankowe.

Jakie są zasadnicze różnice bankowej i pozabankowej karty kredytowej

Jak już zostało to opisane wcześniej, przede wszystkim pozabankowa karta kredytowa jest dużo prostsza do zdobycia. Dodatkowo, podczas starania się o standardową kartę bankową, formalności są bardzo ważne. Historia kredytowa, wpisy do BIK i postępowanie z firmami finansowymi, jest dla banku bardzo istotne, w kwestii wywiązania się z umowy. Dla instytucji pozabankowych, nie ma to aż takiego znaczenia i normy według, których powstaje pozytywna bądź negatywna decyzja, są znacznie mniej restrykcyjne.

Zachęcamy, do sprawdzenia wszystkich niezbędnych i dodatkowych informacji na stronie stworzonej przez specjalistów, Dodatkowo opisano tam dostępne na polskim rynku karty pozabankowe oraz dotyczące ich warunki. Zapraszamy na stronę https://chwilowo.pl/wiedza/pozabankowa-karta-kredytowa/ 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023