Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Premiera spektaklu „Murowany kwiat” w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Teatr Tańca Memento zaprasza widzów na premierę spektaklu pt. „Murowany kwiat” do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wydarzenie odbędzie się 14 maja o godz. 16:00. Reżyserem spektaklu jest Małgorzata Karwot.

„Murowany kwiat” to spektakl taneczny Teatru Tańca Memento, który przedstawia dzisiejszą cywilizację zamkniętą w czterech ścianach, ubraną w niewygodne ramy. Współczesny człowiek codziennie zaprzecza swej naturze i swym potrzebą, próbując dostosować się do swoich własnych wymagań. Gdzie to prowadzi i jak w tym wszystkim odnajduję się nasza wrażliwość, na którą brakuje miejsca i czasu?

– opowiada Małgorzata Karwot, reżyser spektaklu, instruktor grupy.

Teatr Tańca Memento specjalizuje się w tańcu taniec współczesny, experimental z elementami street dance. Grupa przygotowuje spektakle taneczne w różnych stylach tanecznych. Zajęcia prowadzą Małgorzata Karwot oraz Mateusz Soboszek. Zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród z zawodów o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

Cieszę się, że młodzież podejmuje ważne, społeczne tematy. To bardzo ważne byśmy w pędzie codziennego życia potrafili się zatrzymać i pomyśleć, o tym co dla nas istotne. Najnowszy spektakl „Memento” z pewnością skłoni widza do refleksji. Serdecznie zapraszam na premierę „Murowanego kwiatu”

– mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury

Twórcy:

  • Reżyseria: Małgorzata Karwot
  • Światło: Radosław Bujok
  • Dźwięk: Sebastian Załęski
  • Stroje: Jadwiga Pławna, Urszula Getler, Izabela Mrozik
  • Scenografia: Wilkus, Andrzej Grzesik, Dariusz Włoszczyk
  • W spektaklu wystąpią: Alicja Bańczyk, Magdalena Chwołka, Pola Gałczyńska, Emilia Patas, Vanessa Pawlusińska, Marcelina Smyczek, Karolina Sobianek, Hanna Sosna

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022