Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Protest agencji PKO BP: Jest szansa na porozumienie

Facebook Twitter

Jest szansa na porozumienie. " Udało się zablokować szkodliwe propozycje, zawarte w nowej wersji umowy zaproponowanej w listopadzie" - czytamy w mailu, jaki otrzymaliśmy od osób prowadzących agencje jednego z największych banków w Polsce.

Protest agencji PKO BP
Fot. pixabay.com

Osoby prowadzące agencje wczoraj (18.12.) protestowali w całym kraju, także w naszym regionie: w Wodzisławiu, Gołkowicach i Jastrzębiu. Domagają się poprawy warunków pracy, nie zgadzają się na obecne prowizje i na obciążanie ich kosztami remontów pomieszczeń, w których prowadzą działalność.

W Warszawie odbyło się spotkanie delegatów strony protestującej z przedstawicielami banku PKO BP. Agenci przedstawili swoją propozycję zasad wynagradzania – zarówno w perspektywie długo, jak i krótkoterminowej. Wynegocjowano, że listopadowe aneksy nie będą wprowadzane w życie.

Najbliższy termin spotkania zarządu to 9 stycznia i na nim mają być przegłosowane krótkoterminowe narzędzia wspierające agentów, w tym przywrócenie 20% dodatku do czasu ustalenia nowej umowy. Ta nie wejdzie w życie wcześniej niż w drugim kwartale 2024 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj