Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Protest przewoźników węgla: jest światełko w tunelu w kwestii porozumienia

Facebook Twitter

Protest przewoźników węgla, którzy domagają się zrównania cen węgla w sklepie internetowym oraz na kopalniach, trwa już dość długo. Teraz, po kolejnej turze rozmów widać chęć porozumienia pomiędzy stronami.

Protest przewoźników węgla

Po wczorajszym (6.12.) dwugodzinnym proteście przewoźników węgla pod siedzibą Polskiej Grupy Górniczej, coraz bardziej realne staje się porozumienie pomiędzy stronami konfliktu. Przypomnijmy, że przewoźnicy domagają się takich samych cen węgla w kopalniach, jak w sklepie internetowym PGG. Dziś w sieci węgiel jest tańszy o 200 złotych za tonę. Ponadto chcą by klient mógł wybrać kto ma dowieźć mu opał do domu.

Wczorajsze rozmowy z zarządem PGG dają nadzieję na rozwiązanie sporu, mówi nam przedstawiciel przewoźników Andrzej Nicz:

Andrzej Nicz: Rozmowy przebiegły w pomyślnej atmosferze, jesteśmy w miarę zadowoleni, aczkolwiek jeszcze będziemy mieli drugą turę rozmów 21 grudnia. Będziemy tam mieli przedstawione propozycje ze strony PGG jak rozwiązać problem tej różnorodności cen na sklepie internetowym i zakupu na kopalniach bezpośrednio w kasie kopalnianej. Są tam pewne propozycje, tu była właśnie ta różnica ceny 200 złotych za tonę. Według PGG nie jest to takie proste do zrobienia, bo trzeba nową bazę danych, nową bazę klientów stworzyć, także to sprawy prawne i sprawy informatyków. Myślę, że dojdziemy do jakiegoś porozumienia i że zakończy się to dla nas pomyślnie.

Jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia – mówi z kolei Tomasz Głogowski rzecznik Polskiej Grupy Górniczej w Katowicach:

Tomasz Głogowski: Ustalono, że PGG utrzyma sprzedaż węgla na kopalniach za gotówkę i będzie umożliwiała przewoźnikom dokonywanie zakupu węgla w imieniu konsumentów, tak jak do tej pory. Jednocześnie ustalono, że będziemy pracować nad systemem, który spowoduje, że klienci małych przewoźników będą mieli możliwość korzystania z promocji organizowanych w e-sklepie.

Kolejne spotkanie pomiędzy PGG, a przewoźnikami węgla 21 grudnia w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024