Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zaczyna play-offy

Facebook Twitter

Dzisiaj (10.04.) ruszą play-offy w siatkarskiej PlusLidze. Jastrzębski Węgiel zagra w ćwierćfinałach z Indykpolem AZS Olsztyn.

Jastrzębski Węgiel
fot. FB/Jastrzębski Węgiel

Przypomnijmy, że w tym roku ta faza rozgrywek została znacznie skrócona, wszystko po to by wydłużyć czas na przygotowanie reprezentacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Dlatego zarówno w ćwierćfinałach, jak i półfinałach rozgrywane są jedynie dwa mecze, a jeżeli nie przyniosą rozstrzygnięcia, złoty set. Dlatego tak ważne było dla jastrzębian zajęcie pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej. To oznacza, że decydujące, drugie mecze rozgrywać będą we własnej hali. Mówi rozgrywający Jastrzębskiego Węgla Benjamin Toniutti.

Benjamin Toniutti: Fakt, że drugi mecz rozegramy u siebie jest istotny. Między innymi dlatego tak walczyliśmy o tę pierwszą lokatę na koniec rundy zasadniczej. Dzięki temu wiemy, że do samego końca play-offów będziemy mieli ewentualne złote sety i także potencjalny trzeci mecz finału u siebie. A wracając do ćwierćfinału, to będziemy mieli swoją szansę w rewanżu przed własną publicznością, ale trzeba przygotować się dobrze już także na ten pierwszy, ważny mecz w Olsztynie.

Początek dzisiejszego spotkania w hali Urania w Olsztynie o 18.20, rewanż w sobotę w Jastrzębiu (pocz. 14:45).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024