Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Protest rolników: Możliwa blokada granicznego mostu w Cieszynie

Facebook Twitter

Rolnicy znów będą protestować w Czeskim Cieszynie. W radiu 90 przestrzegamy przed utrudnieniami. Jutro (20.03.) most granicznym w Cieszynie Boguszowicach może być nieprzejezdny.

protest rolników

Jeśli do tego dojdzie, policjanci są przygotowaniu do wprowadzenia objazdów oraz kierowania ruchem. Dla samochodów osobowych wyznaczone zostaną objazdy w kierunku najbliższych przejść granicznych. Ciężarówki mają być kierowane do Gorzyczek.

Planowany protest po czeskiej stronie granicy ma się rozpocząć w około 10.00 i potrwać około dwie godziny. Każdy kierujący, a szczególnie kierowcy samochodów ciężarowych muszą liczyć się z brakiem możliwości przekroczenia granicy podczas protestu stąd apel o wybranie tras alternatywnych i innych przejść granicznych.

Przy trasach dojazdowych w różnych miejscach powiatu będą ustawione patrole Policji, wspierane przez pracowników GDDKiA oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, które będą informowały o utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach dla pojazdów ciężarowych.

Kierującym samochodami ciężarowymi muszą pamiętać o ograniczeniach na odcinku drogi Cieszyn-Pawłowice – obowiązuje tam zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 20 ton. Pojazdy takie nie mogą poruszać się tą drogą na całej jej długości od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 16.00.

Z kolei samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę polsko-czeską w:
– Cieszynie przy ul. Zamkowej (droga jednokierunkowa w stronę Republiki Czeskiej),
– na moście przy ul. 3-go Maja,
– Lesznej Górnej, Kaczycach oraz Marklowicach Górnych

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj