Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Protesty w całym regionie przeciwko zakazowi aborcji

Facebook Twitter

Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjne w całym kraju, także w naszym regionie, w Rybniku czy Raciborzu.

W piątek (23.10.) protestujący pojawili się przed siedzibą biura poselskiego PiS na ulicy Sobieskiego w centrum Rybnika. W sobotę odbył się protest na raciborskim rynku i przed pomnikiem Matki Polki. Protestowano także w Cieszynie.

W sobotę (24.10.) również podczas demonstracji w Katowicach doszło do zatrzymania rybnickiego posła Macieja Kopca.

W niedzielę (25.10.) w jednym z raciborskich kościołów pojawił się napis na drzwiach wejściowych. Na poniedziałek (26.10.) zapowiedziane są blokady na drogach, a na środę protest taksówkarzy.

O tym, że trudno będzie zapanować nad emocjami po wyroku TK, mówił w piątek (23.10.) w porannej rozmowie w Radiu 90 poseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha:

Ja mówiąc prawdę dzisiaj, siwy włos przecież jest i pewne doświadczenie, ceniłem ten kompromis aborcyjny. Bardzo trudno będzie nam uspokoić wzburzone fale emocji po obu stronach tego ideologicznego, wyraźnego sporu, jakie nam się pojawiły.

Na niedzielny (25.10.) wieczór zapowiedziany jest kolejny protest w Rybniku, na placu przed bazyliką, także w Jastrzębiu- Zdroju przed siedzibą posła PiS Grzegorza Matusiaka.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021