Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przekroczone stany ostrzegawcze na rzekach [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Woda w wielu miejscach powoli zaczyna opadać. W Białej Wisełce w Wiśle woda obniżyła się o 4 centymetry i jest obecnie na równi ze stanem alarmowym, który wynosi tam metr i 10 centymetrów.

O kilka centymetrów obniżył się także poziom wody w Odrze w Chałupkach, ale spiętrzenie które miało miejsce tam rano, przesuwa się do Krzyżanowic i Raciborza. Tam wciąż poziom wody rośnie, choć nie przekracza stanu alarmowego do którego brakuje 30-40 centymetrów. Stabilizuje się stan wody w punktach pomiarowych w regionie na Wiśle. Rzeka od kilku godzin utrzymuje się na podobnym poziomie, przekroczone są tam stany ostrzegawcze. Podobnie jest na Brennicy w Górkach Wielkich, od rana systematycznie spada natomiast poziom Olzy w Cieszynie.

Wcześniej pisaliśmy

Stan alarmowy przekroczony na jednej z rzek w regionie. To Biała Wisełka w Wiśle. Według ostatnich pomiarów poziomu wody ma tam 114 centymetrów i o 4 przekracza wspomniany stan alarmowy. Na Śląsku w innych 18 punktach pomiarowych na rzekach woda przekracza stany ostrzegawcze. Tak jest na Odrze. Wciąż nieznacznie przybywa wody w tej rzece w Chałupkach, Krzyżanowicach i Raciborzu, gdzie do stanu alarmowego brakuje kilkudziesięciu centymetrów. Podobnie jest na Wiśle w Ustroniu i Skoczowie. Woda powoli opada w Olzie w Cieszynie.

Wcześniej pisaliśmy

W Chałupkach do stanu alarmowego brakuje 85 centymetrów, w Krzyżanowicach nieco ponad pół metra a w Raciborzu 86 centymetrów. Na rzece Wisła w Wiśle do stanu alarmowego brakuje 12 centymetrów w Ustroniu 19, a w Skoczowie 24. Jedynie na Olzie w Cieszynie po nocnym wzroście poziomu wody, gdzie także przekroczony był i jest nadal stan ostrzegawczy, woda powoli zaczyna opadać.

Dodajmy, że według synoptyków deszcz może padać dziś do godziny 11.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj