Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przeprowadzka Domu Dziecka z Zebrzydowic do Wisły. Powód?

Facebook Twitter

Z Zebrzydowic do Wisły musiały przeprowadzić się dzieci z Domu Dziecka, była to konieczność, ponieważ w dotychczasowym budynku nie było możliwości przeprowadzenia gruntownego remontu. W Wiśle instytucja otrzymała pomieszczenia w części internatu szkoły.

otwarcie Domu Dziecka w Wiśle

Nowy dom pomieści czternaścioro wychowanków

Jak mówi w rozmowie z Radiem 90 dyrektor Domu Dziecka w Wiśle, w domu mieszkać będą dzieci w wieku od 10. do 18. roku życia. Jednak w przypadku nauki wychowanka, może on przedłużyć pobyt aż do wieku 25 lat.

W nowych pomieszczeniach zapewne lepiej się będzie mieszkało. W Zebrzydowicach byliśmy we wspólnocie mieszkaniowej, przystosowanie budynku i remont z dostosowaniem wymogów p.poż. był bardzo utrudniony

– przyznaje dyrektor:

Małgorzata Ratajczak: Z jednej strony, no wiadomo, że jest w innej części powiatu jednostka. Ale jeśli chodzi o samą pracę, o lokalizację, to tutaj dzieci mają więcej przestrzeni. Jest to placówka bardzo przyjemnie zorganizowana, ponieważ wszyscy są na jednym poziomie, (…) są przestronne pomieszczenia, przestronna świetlica. Jest pięknie, nowocześnie urządzona kuchnia, pokoje dwuosobowe, oświetlone, z dużymi oknami.

Za remont nowej siedziby Domu Dziecka zapłacił powiat cieszyński. Wychowawcy sprawują całodobową opiekę nad wychowankami w cyklach 12-godzinnych. Z dziećmi pracuje również pedagog, psycholog i pracownik socjalny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj