Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzień Pozytywnych Wiadomości w Radiu 90: Sprawdzamy ile dzieci urodziło się w regionie

Facebook Twitter

Nie ma chyba szczęśliwszej chwili w życiu człowieka jak narodziny dziecka. W przededniu Dnia Szczęścia w Radiu 90 postanowiliśmy sprawdzić, ile dzieci urodziło się od początku tego roku w regionie.

fot. pixabay.com

Dzieci rodzi się generalnie mniej. Tylko w Rybniku w okresie od początku tego roku do 15 marca zanotowano tyle samo urodzin ile w analogicznych okresie ubiegłego roku – 201, a liczba dziewczynek i chłopców jest prawie równa, w tamtejszym Urzędzie Stanu Cywilnego odnotowano urodziny jednego chłopca więcej.

W Wodzisławiu zarejestrowano 238 dzieci, to 24 mniej porównując do minionego roku. Tu więcej jest chłopców, królują imiona Wojciech i Wiktor. W Cieszynie urodziło się 108 dzieci, a rok temu było ich 160, więcej jest dziewczynek, którym rodzice chętnie nadają imiona Maria i Emilia ale są także Miriam czy Frida.

W Jastrzębiu-Zdroju Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował w tym roku nieco ponad 200 dzieci, to o 70 mniej niż rok temu, a w statystykach mamy co ciekawe remis- 97 chłopców i tyle samo dziewczynek. Najwięcej jest małych Zuzannek i Anotnich a rzadkie imiona to Branibor czy Dalila. I jeszcze Racibórz, tam mamy największy spadek liczby urodzin. Odnotowano ich 83 a w analogicznym okresie ubiegłego roku aż 179. Więcej jest dziewczynek, którym rodzice najchętniej nadają imiona Maria i Oliwia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj