Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przez kilkanaście lat nękał żonę. Musi opuścić mieszkanie

Facebook Twitter

W miniony weekend doszło do awantury domowej w jednym z mieszkań na pszowskim osiedlu. Po interwencji policji mieszkaniec Pszowa musiał opuścić dotychczasowe mieszkanie. Okazało się, że nękał żonę przez kilkanaście lat!

Sprawcą był nietrzeźwy 73- latek. Na miejscu zdarzenia okazało się, że mężczyzna od dawna stosuje przemoc wobec swojej żony i to zarówno psychiczną, jak i fizyczną. W tym przypadku policjanci skorzystali z procedury antyprzemocowej, jaka obowiązuje od 30 listopada ubiegłego roku.

Wobec sprawcy awantury została wszczęta procedura niebieskiej karty z uwagi na wieloletnią przemoc psychiczną i fizyczną polegającą na znieważaniu i poniżaniu swojej żony, szarpaniu jej za ubranie, a także grożenie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, jakim był nóż. Sprawca przemocy z uwagi na stan nietrzeźwości, w jakim się znajdował, został zatrzymany do wytrzeźwienia, a policjanci skorzystali z nowych przepisów, wydając wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do niego. Sprawcy przemocy za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023