Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przez trzy lata znęcał się nad żoną i 25-letnim synem. Za przemoc musiał opuścić mieszkanie

Facebook Twitter

54-latek regularnie wyzywał i obrażał swoją 50-letnią żonę. Nie stronił także od przemocy fizycznej wobec syna. Podjęcie takiej decyzji przez policjantów było możliwe dzięki nowym uprawnieniom, które otrzymali pod koniec listopada. Za niezastosowanie się do wydanego zakazu lub nakazu grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara aresztu.

fot. pixabay.com

W niedzielę (7.02.) około godziny 15.00 jastrzębscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na osiedlu Pionierów ma dochodzić do przemocy. Okazało się, że 54-letni mężczyzna stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojej żony oraz syna. Jak ustalili śledczy, jastrzębianin od około trzech lat regularnie wyzywał i ubliżał członkom rodziny. Wielokrotnie miał szarpać, popychać, uderzać i dusić 25-letniego syna, wobec żony stosował przemoc psychiczną. Dzięki wejściu w życie tzw. ustawy antyprzemocowej policjanci skorzystali z przysługujących uprawnień i wydali mężczyźnie zakaz zbliżania się do rodziny oraz ich bezpośredniego otoczenia.

Od 30 listopada 2020 roku weszły w życie przepisy ustawy z 30 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy – kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 956). Na ich podstawie Policja otrzymała nowe uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj