Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Wakacje: psy i koty zostawiane na pastwę losu

Facebook Twitter

"Pies to nie zabawka"- przypominają pracownicy rybnickiego schroniska dla zwierząt. Co roku w okresie wakacyjnym rośnie liczba zwierząt porzucanych przez swoich właścicieli. Często są zostawiane na pastwę losu, przywiązane do drzewa czy wyrzucane z samochodu. Mają dużo szczęście jeżeli zostaną odnalezione i trafią do schroniska.

Informacje o porzuconych psach docierały ostatnio także do rybnickich strażników miejskich. Mówi rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku, Dawid Błatoń:

„Wakacje to okres kiedy trafia do nas bardzo dużo porzuconych psów” – mówi kierownik rybnickiego schroniska dla zwierząt, Przemysław Plucik:

Przemysław Plucik przypomina, że posiadanie psa to odpowiedzialność:

„Jeżeli naprawdę nie mam co zrobić z naszym czworonogiem, zawsze możemy na czas wyjazdu oddać go do hotelu dla zwierząt” – dodaje Przemysław Plucik:

Dodajmy, że obecnie w rybnickim schronisku przebywa 290 psów, a miejsce jest tylko o 10 więcej. Cały czas można także zaadoptować psa ze schroniska, jednak w okresie wakacyjnym ilość takich adopcji drastycznie spada. Tematem zajął się Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj