Puchar Polski nie dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

Na turnieju finałowym w Zielonej Górze jastrzębianie dotarli do finału pokonując Czarnych Radom i Asseco Ressovię Rzeszów. W walce o trofeum musieli jednak uznać wyższość ZAKSy Kędzierzyn-Koźle z którą przegrali wczoraj (16.03.) 1:3.

Tym samym kędzierzynianie obronili trofeum, które wywalczyli przed rokiem, a zespołowi z Jastrzębia nie udało się sięgnąć po raz drugi w historii klubu po Puchar. Na pocieszenie pozostają im indywidualne wyróżnienia. Najlepszym atakującym turnieju został wybrany Michał Kubiak, najlepszym rozgrywającym Michał Masny, a najlepszym broniącym Damian Wojtaszek. Dodajmy, że siatkarzy Jastrzębskiego Węgla czeka teraz wyprawa do Turcji, gdzie w najbliższy weekend (22-23.03.) walczyć będą w Final Four Ligi Mistrzów.
Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:18, 18:25, 17:25)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Masny, Kubiak, Gierczyński, Pajenk, Czarnowski, Wojtaszek (libero) oraz Bontje, Malinowski, Popiwczak, Marechal

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Witczak, Zagumny, Wiśniewski, Kooy, Ruciak, Możdżonek, Gacek (libero) oraz Bociek, Pilarz, Ferens