Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Na środę (10.02.) zakontraktowano kolejne 100 ton soli

Facebook Twitter

Poniedziałek (8.02.) to intensywne opady śniegu także w Raciborzu. Na ulice Raciborza wyjechały 2 duże pługopisakarki, 2 traktory wyposażone w zestaw pługu i piaskarki, 3 traktory chodnikowe. Dodatkowo do zwalczania utrudnień związanych z opadami śniegu i mrozem Przedsiębiorstwo Komunalne wysłało kilkudziesięciu pracowników.

Fot. FotoEmotions / pixabay.com

Warto zaznaczyć, że tylko do końca stycznia PK zużyło 300 ton soli, a dzisiaj (tj. 08.02.2021) do południa zużyte zostało 70 ton soli. W przypadku silniejszych mrozów, gdzie temperatury sięgają minus 10 stopni Celsjusza i niższe, zamiast soli używa się piasku (brak korzyści związanych z użyciem soli przy takich temperaturach).

Na dziś trudno przewidzieć ile jeszcze soli zużyje PK, natomiast zapasy są na bieżąco uzupełniane. Na środę 10.02.2021 zakontraktowano kolejne 100 ton.

W Raciborzu poza drogami gminnymi ( tj. 69% wszystkich dróg publicznych), 25% dróg stanowią drogi powiatowe i wojewódzkie, za których zimowe utrzymanie odpowiadają Powiatowy i Wojewódzki Zarząd Dróg, a także 6% (blisko 10 kilometrowy odcinek) to droga krajowa 45 – zarządcą jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj