Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: Zmiana organizacji ruchu na Piaskowej i Rybnickiej

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy w Raciborzu! Awaryjna zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i Rybnickiej. Trzeba przeprowadzić pilne prace na sieci wodociągowej zlokalizowanej w pasie drogowym ul. Rybnickiej.

fot. googlemaps

Istniejący wodociąg koliduje z przebiegiem kanalizacji deszczowej odprowadzającej wodę z terenu budowy ronda. Brak możliwości odprowadzenia wody generuje ryzyko uszkodzenia konstrukcji pasa drogowego, przylegającego do placu budowy ronda. Prace potrwają do jutra (4.02.).

Lokalna przebudowa kolizyjnego odcinka wodociągu na długości ok. 20 m, pozwoli na odwodnienie terenu i wyeliminowanie ryzyka destrukcji konstrukcji drogi i wyeliminowanie ryzyka zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników drogi. Strefa robót awaryjnych wymaga lokalnego zajęcia pasa jezdni ul. Rybnickiej na kierunku Racibórz -Rybnik.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników drogi i bezkolizyjnego funkcjonowania ruchu pojazdów – zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na czas realizacji robót w trybie awaryjnym. Tymczasowa organizacja ruchu zabezpieczy strefę robót zlokalizowaną w pasie ul. Rybnickiej na kierunku Racibórz-Rybnik z uwzględnieniem wahadłowego ruchu pojazdów sterownego ręcznie przez osoby uprawnione do kierowania ruchem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021