Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Racibórz: 20 miejsc w 16 mieszkaniach wspomaganych. Dla kogo i jak się o to miejsce starać?

Facebook Twitter

W Raciborzu ruszył nabór osób, które chciałby skorzystać z tej formy wsparcia. Nowy adres mogą mieć zarówno kobiety, jak i mężczyźni, starsi mieszkańcy miasta z orzeczoną niepełnosprawnością. W mieszkaniu, pod opieką specjalistów, są przygotowywani do prowadzenia samodzielnego życia.

fot.. Fot. UM Racibórz

Nabór prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej, mieszkania wspomagane znajdują się przy Placu Wolności. 12 z nich to lokalne przeznaczone dla jednej osoby, cztery są dwuosobowe. Niepełnosprawni będą mogli liczyć na wsparcie ni tylko opiekuna, ale też pielęgniarki, psychologa i rehabilitanta.

Jakie dokumenty należy złożyć?

– Formularz zgłoszeniowy dla kandydata do korzystania ze wsparcia w mieszkaniu wspomaganym.
– Orzeczenie o niepełnosprawności lub oświadczenie o niesamodzielności (potwierdzone w dalszym etapie rekrutacji zaświadczeniem lekarskim z oceną wg skali Barthel na odpowiednich formularzach).
– W dalszym etapie po wstępnej kwalifikacji kandydata wymagana też będzie opinia psychologa o osobie przyjmowanej do mieszkań wspomaganych.

Rekrutacja jest prowadzona w trybie ciągłym do wyczerpania miejsc!

Więcej informacji odnośnie projektu można uzyskać, kontaktując się z biurem projektu.

  • Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Sienkiewicza 1, 47-400 Racibórz od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 – 11.00, e-mail: sekretariat@ops-raciborz.pl tel. 32 415 26 50 lub
  • DDPS „przy Placu Wolności”, Plac Wolności 8-9, 47-400 Racibórz od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 15.00, e-mail: osrodekwsparcia@ops-raciborz.pl tel. 506 477 428

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj