Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radoszowska zamknięta. Po ostatnich opadach deszczu droga w Rydułtowach znów zalana

Facebook Twitter

Ulica Radoszowska w Rydułtowach dziś (18.05.) znów jest nieprzejezdna. Utrudnienia mogą potrwać nawet do wieczora. Rano zdecydowano o zamknięciu jej dla ruchu, bo po ostatnich opadach deszczu ponownie droga została zalana.

Marcin Połomski: Ten temat też nas niepokoi, już rano w tym rejonie byliśmy, kopalnia przygotowuje się do zabezpieczeń tego miejsca. Kopalnia cały czas wykonuje tam różne umocnienia, podnoszenia, roboty, mimo tego że jest cały czas projekt przygotowywany. Zamknęliśmy dzisiaj (18.05.) rano drogę, jest tam straż, ponieważ woda która wylała jest na tyle wysoka, że stwarza niebezpieczeństwo żeby przejechać.

-mówi burmistrz Rydułtów. Za tydzień (25.05.) w Urzędzie Miasta zaplanowano spotkanie poświęcone problemom na ulicy Radoszowskiej, na które zaproszeni zostali m.in. prezes Polskiej Grupy Górniczej, dyrektor Ruchu Rydułtowy, a także projektant, który zajmuje się przebudowaniem koryta Nacyny.

W Rydułtowach wciąż też zbierane są zgłoszenia o szkodach od mieszkańców. Póki co wpłynęło ich 242:

Marcin Połomski: Komisje powołane w składzie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i osoby technicznej, która ma pojęcie o budownictwie, żeby ocenić to okiem fachowym, odwiedziły już 84 nieruchomości. Jeszcze o kwotach nie możemy mówić, bo komisja tylko szacuje, my nie mamy tutaj rzeczoznawcy, który byłby w stanie już przygotowywać kosztorysy. Na pewno te straty są powyżej 6 tysięcy, te zgłoszenia później do województwa pójdą, do 100 tysięcy można te straty szacować.

Trwa też inwentaryzacja szkód w mieniu należącym do miasta, ponieważ każdego dnia ujawniają się jeszcze nowe zapadliska czy to w drogach, czy w chodnikach:

Marcin Połomski: Chodniki w ciągu ulicy Ofiar Terroru idąc w kierunku rynku od urzędu, też już są zauważalne zapadliska na ulicy Szopena, Nowa jest podmyta. Na Skowronów woda też stała. Później ulice, które są nachylone, więc ta woda która spływała wyrządzała szkody, tj. ulica Barwna, Maćkowicza, Radoszowska, to są tematy, które są cały czas analizowane (…). To są ulice, które zawsze cierpią przy tych znacznych opadach.

Wielkość start, jakie ostatnia powódź wyrządziła na terenie Rydułtów ma być znana pod koniec tego tygodnia. Mieszkańcom wciąż wypożyczane są osuszacze, miasto wystąpiło też o kolejne urządzenia do Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj