Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Burmistrz domaga się wstrzymania prac! Hałda w Rydułtowach tematem pisma do marszałka

Facebook Twitter

Hałda w Rydułtowach i jej rozbiórka to wciąż temat temat analizowany na wielu szczeblach. Teraz z apelem o natychmiastowe wstrzymanie prac na hałdzie i cofnięcie zgód na jej rozbiórkę do marszałka województwa zwrócił się burmistrz miasta. Czy to coś da?

Hałda w Rydułtowach
rydultowy.pl

Hałda w Rydułtowach daje się we znaki mieszkańcom. Burmistrz miasta pisze w tej sprawie do Marszałka Chełstowskiego

Burmistrz Rydułtów domaga się natychmiastowego wstrzymania prac na hałdzie. Dziś (11.03.) w tej sprawie Marcin Połomski wystosował pismo do Marszałka Województwa Śląskiego. W ostatnim czasie nasiliły się problemy związane z zapyleniem ze zwałowiska przy szybie Leon II. Wobec braku poprawy sytuacji burmistrz miasta wystąpił do marszałka województwa o natychmiastowe uchylenie decyzji zezwalającej na wydobywanie odpadów oraz cofnięcie zezwoleń na ich przetwarzanie wydanych przez Starostę Wodzisławskiego. Burmistrz Połomski zwrócił się także do Ministerstwa Przemysłu o znalezienie szybkich rozwiązań tej sprawy.

KOMUNIKAT UM RYDUŁTOWY:

W związku z nasileniem uciążliwości dla mieszkańców związanych z zapyleniem w rejonie zwałowiska przy szybie Leon II, wobec braku poprawy warunków realizacji prac prowadzonych przez F.U.H.B MARBUD Sp. z o.o., w dniu 11 marca 2024 r. Burmistrz Miasta Rydułtowy wystąpił do organów, które wydały decyzje na prowadzenie działalności przez spółkę o natychmiastowe podjęcie kroków zabezpieczających mieszkańców przed tymi uciążliwościami.

Zwrócono się o natychmiastowe uchylenie decyzji Marszałka Województwa Śląskiego zezwalającej na wydobywanie odpadów oraz cofnięcie zezwoleń na przetwarzanie odpadów wydanych przez Starostę Wodzisławskiego.

Mając na uwadze, iż nadrzędnym celem Miasta jest zapewnienie bezpieczeństwa i jakości życia jego mieszkańcom, wystąpiono również do Ministerstwa Przemysłu odpowiedzialnego m.in. za realizację zadań związanych z sektorem górniczym o wsparcie w poszukiwaniu rozwiązań korzystnych dla mieszkańców naszego miasta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024