Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rafako podpisało umowy dotyczące sprzedaży e-busa

Facebook Twitter

Dziś (5.08.) firma Rafako podpisała z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. umowę przedwstępną sprzedaży e-busa. Dotyczy 100% udziałów Rafako EBUS sp. z o.o. z siedzibą w Raciborzu (15 tys. zł) i zakładu produkcyjnego w Solcu Kujawskim (30,98 mln zł).

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych formalności, badań i zgód, zostanie podpisana kolejna umowa- warunkowa przyrzeczona sprzedaży udziałów. Zaplanowano to wstępnie na 10 września.

Podpisaliśmy dziś umowy z RAFAKO S.A., które mają docelowo prowadzić do budowy prototypu autobusu elektrycznego i jego seryjnej produkcji. Będzie to unikalny pojazd na skalę europejską

– informuje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i dodaje, że prace Rafako nad stworzeniem tego modelu, z uzyskaną homologacją, otwierają możliwości seryjnej produkcji .

Prototyp o długości 8,5 m., który jest efektem prac wyspecjalizowanego i doświadczonego w branży autobusowej zespołu pracowników, będzie w pierwszej kolejności przeznaczony do takich celów jak np. dowozu uczniów do szkół i poprawę bezpieczeństwa transportu młodzieży.

www.facebook.com/arpsa

W lutym tego roku e-bus wyjechał testowo na ulice Raciborza, tamtejsze Przedsiębiorstwo Komunalne sprawdzało jak sobie radzi. Zasięg e-busu to 140 kilometrów, zabrać ze sobą może 60 pasażerów, można go ładować w gniazdku i co najważniejsze jest ekologiczny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj