Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rajd Estonii 2020: Kajetanowicz walczy z zespołami fabrycznymi [WIDEO]

Facebook Twitter

Ustroniak - Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak na mecie pierwszego etapu Rajdu Estonii 2020. Polacy świetnie radzą sobie na szutrowych odcinkach specjalnych rundy debiutującej w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Duet LOTOS Rally Team ukończył 6 z 10 dzisiejszych (5.09.) prób na podium WRC 3, wygrywając zdecydowaną większość z załogami fabrycznymi. Po sobotniej rywalizacji nasza załoga zajmuje wysokie, trzecie miejsce w swojej kategorii!

fot. Kajto.pl

Dzisiejszy etap Rajdu Estonii był długą i wyczerpującą przeprawą. Organizatorzy przygotowali dla zawodników pięć odcinków specjalnych, każdy z nich pokonywany był dwukrotnie, co łącznie dało blisko 150 kilometrów walki. Po udanej pierwszej pętli Kajetanowicz i Szczepaniak utrzymywali doskonałe tempo również na drugiej, kończąc wszystkie próby w czołowej czwórce.

Polacy, jadąc Škodą Fabią R5 evo w barwach LOTOS Rally Team, aż do dziesiątego odcinka specjalnego prowadzili również ze wszystkimi załogami fabrycznej kategorii WRC 2, ostatecznie kończąc dzień tylko pięć sekund za liderami. Skupiają się jednak przede wszystkim na walce w WRC 3, w której aktualnie zajmują trzecią pozycję, jedenaście sekund za wiceliderami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj