Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Rajska wyspa w środku miasta. Nowa Ruda zostanie otwarta 1 czerwca

Facebook Twitter

Obiekt wygląda imponująco. Powstały tam nowe baseny: rekreacyjny i sportowy, brodzik dla dzieci i wodny plac zabaw dla najmłodszych oraz dwie widownie. Wybudowano również nowe boiska do gry w piłkę plażową i koszykówkę oraz nowy budynek zaplecza.

Wszystko wygląda już teraz pięknie, ale ta inwestycja od samego początku nie była łatwa – mówi kierownik budowy, Dawid Bednarczyk z firmy Erbud:

Na kąpielisko przywieziono tysiące ciężarówek materiałów służących do budowy obiektu czy wyrównywania terenu. Baseny jakie tam powstały są wykonane w jednej z najlepszych technologii – stali nierdzewnej. Mówi Prezes Zarządu firmy Berndorf Baderbau z Jaworzna, która budowała baseny, Marek Wrzal:

Woda w basenach będzie podgrzewana, dzięki specjalnej instalacji solarnej – to rurki schowane pod piaskiem plaży, która także powstała na nowym kąpielisku – dodaje kierownik budowy, Dawid Bednarczyk:

Na obiekcie postał też plac zabaw dla dzieci. To właśnie na najmłodszych czekają atrakcje pierwszego dnia, gdy otwarte zostanie kąpielisko Ruda. Przypomnijmy nastąpi to właśnie w Dzień Dziecka, czyli w najbliższą niedzielę. A jak wygląda nowe kąpielisko Ruda? Na prezentacji kąpieliska był Robert Krzyżaniak.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj