Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Reaktywacja Młodzieżowej Rady Miasta w Radlinie. Niebawem ruszają wybory

Facebook Twitter

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę o jej powołaniu i statucie. Taka rada już w mieście istniała, jednak w wyniku zmian w szkolnictwie, likwidacji gimnazjów, po odejściu młodzieży do szkół powiatowych rada została rozwiązana. Niebawem wybory do nowej.

fot. miasto.radlin.pl

Małgorzata Mokrosz: Była taka potrzeba i głosy nauczycieli którzy uczą w naszych szkołach i młodzieży samej, o to aby taka struktura powstała w mieście. W styczniu zaczniemy działać, odbędą się pierwsze wybory w czterech okręgach które mamy w mieście, te okręgi są bliźniacze do tych które mają szkoły nasze podstawowe i takie czynne prawo wyborcze będą mieli uczniowie klas VI-VIII, bierne klasa VII i VIII i oczywiście wszyscy inni uczniowie, którzy nie ukończyli jeszcze osiemnastego roku życia

-zapowiada naczelniczka wydziału edukacji w Urzędzie Miasta w Radlinie. Młodzieżowa Rada Miasta liczyć ma 16 członków, by do niej należeć trzeba być mieszkańcem Radlina. A czym będzie się zajmować?

Małgorzata Mokrosz: Przede wszystkim swoimi sprawami, czyli sprawami młodzieży naszej radlińskiej, uczyć się też samorządności, demokracji, współpracy z organami miasta. Takiej inicjatywy, zaangażowania, kreatywności im nie brakuje, myślę że ich pomysły pomogą nam w realizacji takich działań które będą korzystne dla młodzieży, liczę też na współpracę z Radą Miejską która wesprze tych młodych ludzi, którzy być może kiedyś ich zastąpią.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta w Radlinie początkowo trwać będzie dwa lata.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj