Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Radlin: Ostatni familok na Emmie wyremontowany! Budynek odzyskał dawny blask

Facebook Twitter

Familok przy ulicy Korfantego 89 w Radlinie odzyskał dawny blask. Już prawie wszystkie miejskie budynki przeszły termomodernizację. Rozmawialiśmy ze Zbigniewem Podleśnym, zastępcą burmistrza Radlina.

Zbigniew Podleśny: Powstały nowe mieszkania, mieszkania ogrzewane z sieci ciepłowniczej, tak jak reszta budynków miejskich. Stworzył tam się bardzo miły, bardzo ciekawy zakątek. W bliskim sąsiedztwie mamy kilka budynków miejskich, wszystkie zrewitalizowane. W jednym mamy Centrum Usług Społecznych, po sąsiedzku Korfantego 89, na tyłach Pocztowa 2 i Pocztowa 4, czyli Świetlica Środowiskowa. Wszystkie budynki z nowym otoczeniem, z nową fasadą, ale przede wszystkim ocieplone, ogrzewane z ekologicznego źródła, pachnące świeżością, bardzo funkcjonalne.

Przy Korfantego 89 powstało 8 mieszkań, pierwsi lokatorzy już się wprowadzili, kolejni pojawią się w ciągu najbliższych tygodni. Rewitalizacja tego obiektu trwała prawie rok, kosztowała ponad milion złotych:

Zbigniew Podleśny: Jednocześnie kończymy termomodernizację połączoną z głębokim remontem dwóch ostatnich budynków mieszkalnych, wielorodzinnych, na osiedlu Mikołajczyka. Tam całe osiedle już będzie stermomodernizowane, ogrzewane gazem. Bardzo duży, wieloletni program kończymy. Z zasobów miejskich został nam tylko jeden budynek do termomodernizacji, Hallera 32-34. Niebawem zaczniemy dwuletni projekt termomodernizacji i przebudowy, powstaną tam nowe mieszkania, wyremontowane dotychczasowe, nowe sieci elektryczne i ogrzewanie gazowe.

Prace na ulicy Hallera rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023