Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Region: Ograniczenia w dostępie do parków, zamknięte wypożyczalnie rowerów

Facebook Twitter

Od dzisiaj (01.04.) obowiązują kolejne ograniczenia, które rząd wprowadził w związku z pandemią koronawirusa. Dotyczą m.in. przebywania w parkach, czy korzystania z rowerów miejskich.

Nowe obostrzenia zapowiedziane przez rząd a wprowadzone od dzisiaj (01.04.) dotyczą m.in. limitu osób w sklepach, zamkniętych parków i bulwarów czy zakazu korzystania z rowerów miejskich.
W Skoczowie wiele osób korzystało z parku nad stawami na osiedlu Górny Bór, jak informuje Miejski Zarząd Dróg, wejścia na teren zostały zamknięte.

– Prosimy o stosowanie się do nowych obostrzeń

– apelują urzędnicy. Zamknięte tereny patroluje m.in. straż miejska. Tak jest w Cieszynie, gdzie zamknięty jest Park Pokoju.

– Nowe obostrzenia nakładają także obowiązki na służby

– mówi Jacek Bąk, komendant straży miejskiej w Cieszynie.

W celu respektowania tych zakazów i nakazów. Dlatego też Straż miejska w Cieszynie sprawdza miejsca, w których osoby mogłyby się gromadzić. Są to parki, skwery miejskie, okolice deptaków. Niektóre z nich nawet zostały zamknięte i w miarę możliwości technicznych i fizycznych w mieście Cieszynie te miejsca będą odcinane i będziemy sprawdzali, czy ludzie w tych miejscach łamią zakaz poruszania nałożony tą właśnie nowelizacją.

Wprowadzone zmiany mają obowiązywać przynajmniej przez najbliższe dwa tygodnie.

Rybnickie parki i bulwary niedostępne dla spacerowiczów. Od dziś (1.04.) do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy także korzystania z rowerów miejskich. W Rybniku, miejskie rowery sukcesywnie usuwane są ze stacji wypożyczeń. Od dziś (1.04.) do odwołania, każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Od dziś więc, mimo że słoneczna pogoda kusi, wizytę na Pniowcu, Kozich Górach, kampusie czy tężni trzeba na jakiś czas odłożyć.

– Mamy w mieście bogatą ofertę terenów rekreacyjnych – nie wszystkie da się fizycznie zamknąć czy wygrodzić. Zwłaszcza, że części z nas służą one często jako droga do pracy czy po zakupy. Dlatego tym bardziej musimy się zmobilizować, podejść odpowiedzialnie do nałożonych zakazów. To od nas zależy zdrowie nasze i naszych najbliższych. Nie narażajmy się niepotrzebnie. Zostańmy w domu

– apeluje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

W związku z wprowadzonymi nowymi ograniczeniami, rybnicka Straż Miejska zwiększa intensywność kontroli, zacieśnia również współpracę z policją. Z megafonów jeżdżących ulicami miasta samochodów patroli SM powtarzany jest komunikat, przypominający o konieczności pozostania w domu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020