Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rekord Polski w freedivingu pobity o 6 metrów!

Facebook Twitter

Ukoronowaniem rybnickiego Barbórkowego Pucharu Śląska w freedivingu (07-08.12.) była zakończona sukcesem indywidualna próba bicia rekordu Polski w konkurencji Dynamika bez płetw. Mateusz Malina ze sporym zapasem przepłynął pod wodą 186 metrów, poprawiając o 6m swój poprzedni rekord kraju.

W tym roku w klasyfikacji końcowej zawodów pierwsze miejsca rozdzielili między siebie goście z Czech. W kategorii mężczyzn zwyciężył Marin Valenta, natomiast wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Alena Zaboudilova. Wspaniałe wyniki indywidualne dały Czechom również prowadzenie w klasyfikacji drużynowej, jednak tuż za nimi uplasował się zespół, w którym wystąpili zawodnicy z naszego regionu: Maciej Chuchla (Rybnik) Aleksander Ryszka (Rybnik) oraz Julia Kozerska (Katowice). Ta ostatnia zresztą znalazła się też na podium w indywidualnej klasyfikacji kobiet.

Ozdobą zawodów były znakomite wyniki osiągane przez zawodników w poszczególnych kategoriach:

  • W konkurencji Dynamika bez pletw zwyciężył Mateusz Malina, który w pierwszym dniu zawodów pod wodą przepłynął 150 metrów.
  • W konkurencji Statyka Piotr Andrzejczyk osiągnął czas 7 minut 17 sekund
  • W konkurencji Dynamika najdalej popłynął Rober Cetler (181m), a tylko 3 metry bliżej wynurzyła się Emilia Biała uzyskując najlepszy rezultat wśród pań.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj