Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rekordowa Rybnicka Opowieść Wigilijna [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Cztery spektakle w dwa dni, w wypełnionym po brzegi Teatrze Ziemi Rybnickiej - tak wyglądała tegoroczna Rybnicka Opowieść Wigilijna.

rybnicka opowieść wigilijna

Rybnicka Opowieść Wigilijna – kolejny rok z sukcesem frekwencji

Rybnicka Opowieść Wigilijna – ks. Marek Noras jako Ebenezer Scrooge

Spektakl z udziałem znanych rybniczan w reżyserii i według pomysłu księdza Marka Norasa, proboszcza parafii Matki Bosnej Bolesnej, który także grał główną rolę, wcielając się w postać Ebenezera Scrooge’a, okazał się strzałem w dziesiątkę. Z frekwencyjnego sukcesu cieszyć się też mogą mali pacjenci, bo całkowity dochód ze spektakli zasili rybnicką pediatrię.
W TZR nie mogło zabraknąć naszego reportera Arkadiusza Żabka:

A mówili widzowie, aktorzy i ksiądz Marek Noras. Katarzyna Musioł ordynator oddziału pediatrycznego w WSS nr 3 w Rybniku, która także grała w spektaklu, ma nadzieję, że zebrane pieniądze pozwolą na zakup wymarzonego sprzętu do leczenia małych pacjentów:

Radio 90: To będzie rekordowa zbiórka na pediatrii.

Katarzyna Musioł: Mamy taką nadzieję. Zobaczymy, jak przeliczymy pieniążki. Mamy kolejny cel, jakim jest zakup aparatu do EEG, który się w naszym szpitalu niestety często psuje i żeby uniknąć takich dziwnych sytuacji, chcemy kupić nowy, sprawny, z większymi możliwościami. Zobaczymy, policzymy czy rzeczywiście serce się otwarło i datki będą hojne.

Dodajmy, że muzykę na żywo podczas spektaklu wykonywał zespół Carrantuohill, tańczył także zespół Salake.

Około 30 tysięcy złotych udało się zebrać podczas Rybnickiej Opowieści Wigilijnej. Druga edycja okazała się rekordowa zarówno pod względem frekwencyjnym jak i finansowym. Udało się wyprzedać cztery spektakle w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Pieniądze zasilą fundację Mali Wspaniali, która zakupi sprzęt medyczny dla rybnickiej pediatrii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024