Remonty dróg w Żorach
Ulica Fabryczna w Żorach w przebudowie. Remont usprawni przemieszczanie się i poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz pieszym.

Na inwestycje składa się m.in. nowa nawierzchnia drogi, oświetlenie czy ścieżki rowerowe. Kierowcy już mogą ją przetestować, ruch na Fabrycznej jest możliwy, ostatnia warstwa asfaltu zostanie wylana w momencie budowy chodników i ścieżek. Inwestycja ma zostać zakończona w ciągu najbliższych 2 miesięcy. Prawie 4 miliony złotych na remont pozyskano z Polskiego Ładu.
Przypomnijmy, że niespełna dwa lata temu zakończono prace przy budowie nowej drogi łączącej ul. Fabryczną z ul. Boczną. W obrębie inwestycji powstał również nowy parking dla samochodów ciężarowych i osobowych oraz droga rowerowa o długości ok. 800 m.
Czytaj także:
- Żory: Pożar podczas grilla
- Droga ekspresowa S1: Sporo prac na południu województwa
- Droga Regionalna: Kolejne wyburzenia domów na trasie następnego odcinka [FOTO]