RMKS Xbest Rybnik lepszy od Lidera Swarzędz

Koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik z szóstym zwycięstwem na koncie w tym sezonie. Rybniczanki pokonały we własnej hali drużynę Lidera Swarzędz 64:53.

RMKS Xbest Rybnik
fotfot.fb/RMKS Rybnik - sekcja koszykówki dziewcząt.fb/RMKS Rybnik - sekcja koszykówki dziewcząt

RMKS Xbest Rybnik- Lider Swarzędz

Mecz w hali w Boguszowicach rozpoczął się od wyrównanej kwarty, po której przeciwniczki prowadziły jednym punktem. W drugiej rybniczanki zyskał kilkupunktową przewagę, którą powiększyły w trzeciej odsłonie spotkania i mimo słabszej gry w czwartej kwarcie nie dały sobie odebrać zwycięstwa. Z drugiego w tym sezonie zwycięstwa we własnej hali cieszyła się rozgrywająca RMKS-u:

Dominika Bednarek: Ciężko na to pracowałyśmy cały tydzień. Przygotowałyśmy się na każdym treningu. Dużo grałyśmy, głównie ćwiczyliśmy switch, zmiana obrony między najczęściej małą a dużą zawodniczką. W szczególności, że Swarzędz ma trzy dość wysokie dziewczyny i myślę, że ćwicząc, dałyśmy radę po prostu, wykorzystać to na meczu. Początek nie był dość łatwy, na szczęście udało nam się doprowadzić do końca na naszą korzyść to całe spotkanie. Coraz bliżej mamy w zasięgu te swoje playoffy, żeby faktycznie walczyć o miejsce w nich, a potem jeszcze, żeby wejść dalej.

Dzięki wygranej zespół z Rybnika awansował na 8. miejsce w tabeli grupy B pierwszej ligi. Za dwa tygodnie rybniczanki zagrają na wyjeździe z Widzewem Łódź.

RMKS Xbest Rybnik – Lider Swarzędz 64:53 (18:19, 18:11, 22:11, 6:12)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 21, D. Bednarek 13 (1×3), B. Jurczyńska 11 (2×3), O. Keller 6, Z. Piwkowska 5 (1×3), P. Pendziałek 4 (1×3), O. Węglarz 2, A. Ryng 2, O. Hopkalo, P. Rogalska