RMKS Xbest Rybnik przegrał w Krakowie

Pojechały po zwycięstwo a wróciły bez punktów. Koszykarki pierwszoligowego RMKS-u Xbest Rybnik przegrały wyjazdowy mecz z Wisłą CanPack Kraków 60:70.

Przed spotkaniem oba zespoły miały po jednej wygranej na koncie. Wynik był sprawą otwartą. Sobotni (13.11.) mecz lepiej rozpoczął RMKS, który w pierwszej kwarcie zbudował kilka punktów przewagi (16:8). W drugiej przeważała jednak Wisła, która na przerwę schodziła prowadząc jednym punktem 32:31. W trzeciej odsłonie meczu ponownie na prowadzenie wyszły rybniczanki, ale bardzo słabo zagrały w ostatniej kwarcie, którą przegrały wysoko 7:21 i ostatecznie uległy Wiśle.

Po przegranej w Krakowie RMKS pozostał na 10. miejscu w tabeli grupy B pierwszej ligi. W najbliższą sobotę (20.11.) rybniczanki czeka wyjazdowy pojedynek z Eneą AZS AJP II Gorzów Wielkopolski.

Wisła CanPack Kraków – RMKS XBEST Rybnik 70:60 (8:16, 24:15, 17:22, 21:7)

Punkty dla RMKS XBEST Rybnik zdobyły: E. Najduch 11 (1×3), B. Jurczyńska 11 (1×3), P. Majda 11 (1×3), J. Sobota 9, P. Pilichowska 6, D. Bednarek 6 (1×3), N. Rusińska 4, K. Pawlik 2, M. Strządała 0.