RMKS Xbest wygrywa piąty mecz w sezonie. Rybniczanki pokonały Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 60:59

Ważne zwycięstwo koszykarek RMKS-u Xbest Rybnik. W minioną sobotę (22.01.), we własnej hali rybniczanki pokonały Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 60:59. Mecz był emocjonujący, a o tym kto wygra zadecydowała końcówka spotkania. Więcej zimniej krwi zachowały w niej rybniczanki.

Zespół trenera Grzegorza Korzenia zagrał dobrze w pierwszej i czwartej kwarcie. Do połowy przegrywał 30:32, w końcówce meczu odrobił jednak kilku punktową stratę, a dwa celne rzuty w końcówce za „3” Dominiki Bednarek i Pauliny Majdy dały wygraną ich drużynie. Mówi kapitan RMKS-u:

Joanna Sobota: Bardzo się cieszymy, tym bardziej że jest to jeden z tych meczy, który był z gatunków, że trzeba je wygrać żeby się utrzymać. Pierwsza połowa chyba w naszym wykonaniu była lepsza, druga to nerwówka. Koszykówka to gra błędów i mamy jeszcze takie przestoje. Mamy kilka strzelców za 3 i w najważniejszym momencie te trójki siadły i wyszłyśmy szczęśliwie i zwycięsko z tego meczu.

Zadowolony z kolejnej ligowej wygranej był także szkoleniowiec zespołu z Rybnika:

Grzegorz Korzeń: Cały czas dążymy do tego żeby dziewczynom pokazywać, że tutaj spuszczanie głowy nie ma sensu, dziewczyny pokazały, z minus dziesięć wróciliśmy do grania. W przerwie mówiliśmy ”Dominika i Paula, jeżeli jest pozycja to trzeba tą trójkę rzucić”, byłem przekonany, że Dominika tą trójkę trafi i trafiła w bardzo ważnym momencie, Paula poprawiła i wróciliśmy do zabawy (..). Generalnie spodziewaliśmy się, że to będzie bardzo ciężki mecz ale udało się i utrzymaliśmy tą naszą przewagę, ważne że ten plus jeden jest i mamy kolejne zwycięstwo w lidze.

Dodajmy, że sobotnia wygrana była piątą w tym sezonie zespołu z Rybnika, za niespełna dwa tygodnie (6.02.) RMKS zamierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź.