Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Santilli nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla!

Facebook Twitter

Roberto Santilli zastąpi na ławce trenerskiej swojego rodaka, też Włocha, Ferdinado de Giorgi, który w minionym tygodniu zrezygnował z prowadzenia zespołu. To była niespodziewana decyzja, bo szkoleniowiec miał podpisany kontrakt z klubem na ten i kolejny sezon.

Mówi prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol:

Duże zaskoczenie, nikt z nas się takiej informacji nie spodziewał, plany były na ten i na kolejny sezon. Szkoleniowiec dostał wszystko, został obdarzony zaufaniem pełnym, niestety nas zawiódł… Zawiódł klub, zawodników. Wymagał profesjonalizmu od wszystkich, tylko jak się okazało, nie od siebie. Sytuacja bez wyjścia, nie da się na siłę współpracować z człowiekiem, szkoleniowcem, który tego nie chce. Od razu poinformowałem, że będzie zgoda, tylko potrzebujemy czasu, żeby znaleźć innego szkoleniowca.

Okazało się, że klub szybko porozumiał się z AZS-em Olsztyn, który zgodził się zwolnić z kontraktu pracującego tam Roberto Santilli. Jego miejsce zajmie w Olsztynie Michał Mieszko Gogol, który stracił pracę po tym, jak z rozgrywek wycofała się Stocznia Szczecin. Dzięki takiej „trenerskiej roszadzie”, po ośmiu latach przerwy Roberto Santilli ponowie poprowadzi Jastrzębski Węgiel:

Na rynku jest niewielu szkoleniowców w takiej chwili, jeżeli chodzi o Roberto Santilli, to sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wszystko się odbyło w porozumieniu, w formule dialogu biznesowego. Na takie rozwiązanie zgodzili się wszyscy, Olsztyn, my i sam szkoleniowiec. To jest rozwiązanie profesjonalne. Santilli ma tutaj dobrą historię, pozytywny człowiek dla klubu, sukcesy były, ligę naszą zna. To jest dobry wybór.

Jedynym zawodnikiem w składzie Jastrzębskiego Węgla, który grał w zespole gdy trenerem był Roberto Santilli jest Paweł Rusek:

Ja pamiętam, to były super czasy! Medale wygrywaliśmy, Puchar Polski się udało zdobyć, ja się bardzo cieszę, jestem bardzo pozytywnie nastawiony, tak jak cała drużyna. Czekamy z niecierpliwością aż przyjedzie, mam nadzieję, że to wszystko zaprocentuje i będzie z nas wyciskał jeszcze więcej niż poprzedni trener i będziemy wygrywać, bo o to w tym wszystkim chodzi. (…) Czeka nas parę zmian, będziemy się starać, żeby cieszył się tak jak my, że możemy się spotkać.

…dodaje kapitan Jastrzębskiego Węgla, Grzegorz Kosok. Roberto Santilli poprowadzi zespół z Jastrzębia w sobotę (22.12.), w „domowym” meczu przeciwko GKS-owi Katowice. Do Jastrzębskiego Węgla powraca po ośmiu latach przerwy. Pracował w klubie 3 sezony w latach 2007-2010, zdobywając z zespołem srebro i brąz Mistrzostw Polski i jedyny w historii klubu Puchar Polski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022