Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Robotic Tournament: Ponad 400 robotów w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku

Facebook Twitter

Ponad 400 robotów zostanie zaprezentowanych w najbliższy weekend w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku. W sobotę (1.04.) po raz 13. odbędzie się tam Międzynarodowy Turniej Robotów „Robotic Tournament”.

Ponad 400 robotów zostanie zaprezentowanych w najbliższy weekend w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku. W sobotę (1.04.) po raz 13. odbędzie się tam Międzynarodowy Turniej Robotów „Robotic Tournament”.

Piotr Tokarz: 399 uczestników i 111 drużyn z 5 krajów. Czechy, Słowacja, Litwa, Włosi, no i oczywiście Polacy. Z Polski jest 60 drużyn zarejestrowanych m.in.: Wejherowo, Poznań, Białystok, Warszawa, Wrocław, Kraków, właściwie cała Polska. To są pasjonaci i to w sumie od najmłodszych lat. Są dzieci z podstawówki, które gdzieś chwyciły tego bakcyla, no i studenci, którzy od najmłodszych lat kontynuują tę zabawę. Staje się to ich pasją, a później pracą.

-zapowiada Piotr Tokarz, dyrektor rybnickiego „Tygla”.

Uczestnicy rywalizują w 13 konkurencjach, które podzielone są na dwie kategorie: roboty elektroniczne i roboty zbudowane z klocków lego. Najważniejsze to Sumo i LineFollower:

Piotr Tokarz: Zaczęliśmy od bodajże 39 robotów, teraz mamy ich ponad 400. Te zawody stały się największymi w Polsce i w sumie środkowej Europie. Jedyne, jakie ja znam większe, to zawody w Estonii. Myślę, że magia „Tygla”, dobra organizacja, pochlebne opinie, sponsorzy, którzy fundują nagrody, to przyciąga młodzież. W ten dzień również mamy dni otwarte, pokazujemy nowe laboratoria. To, co stworzyliśmy w ostatnich latach, to nie tylko szkoła,, ale i otoczenie obok, niedawno powstały dwa boiska. Otwieramy szkołę i prezentujemy to, co mamy najfajniejsze.

Międzynarodowy Turniej Robotów „Robotic Tournament” w sobotę (1.04.) od 10.00 do 17.00 w budynku Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku przy ulicy Kościuszki 5. Wstęp jest bezpłatny.

Zobacz nasze wideo z Robotic Tournament:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024