Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rodzice coraz bardziej sfrustrowani…

Facebook Twitter

24 godziny na dobę, zamknięci w domach ze swoimi dziećmi. To nowa sytuacja dla większości rodziców. Do tego dochodzi konieczność pracy zdalnej i pomoc pociechom w nauczaniu online.

fot.Pexels/pixabay

Wszystko trzeba pogodzić i próbować funkcjonować wspólnie często na niewielkiej przestrzeni. Rodzice mogą liczyć na wsparcie wodzisławskiego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie:

Wszyscy kochamy nasze pociechy, ale kiedy przebywamy z nimi 24 godziny na dobę, i pomysły na zagospodarowanie wolnego czasu już nam się wyczerpały, albo dosyć mocno skoczyły, to też potrzebujemy o tym porozmawiać. Zachęcamy rodziców do kontaktu, by porozmawiać i o tym.

– zachęca Celina Ucherek – Biernat z wodzisławskiego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i przekonuje, że nie trzeba się wstydzić, że mamy prawo być zmęczeni już tą sytuacją:

Właśnie jestem po rozmowie z jedną z mam, która z ogromnym niepokojem powiedziała: ”co pani sobie o mnie pomyśli, że jestem jakąś niefajną mamą, ale po prostu denerwują mnie moje dzieci”. Ja ją doskonalę rozumiem, ponieważ jest to emocja, która jest związana z intensywnością, wcale to nie świadczy o tym, że jest niedobrą mamą, tylko świadczy o tym, że ten poziom zaangażowania jest mocno podniesiony przez dłuższy czas. Chcielibyśmy od tego odpocząć, a nie bardzo mamy jak.

A kiedy nie mamy szansy na chwilę odpoczynku, rośnie nasze zdenerwowanie i frustracja:

Trzeba po prostu chwilę odpocząć, też od swoich własnych dzieci. Trzeba zająć się czymś innym. Zamknąć się w łazience, umówić się z nimi, że też potrzebujemy pobyć sami. One to zrozumieją, bo też tego potrzebują. Szczególnie nastolatki i dzieciaki, które były aktywne wcześniej, a teraz tej aktywności nie mają. Teraz się troszeczkę się to zmieni, i będą mogły wyjść na spacer chociaż.

fot. powiatwodzislawski.pl

W Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu specjaliści dyżurują przez całą dobę. Można do nich zadzwonić lub napisać maila.

Adres:

  • 44-300 Wodzisław Śląski, ul. Wałowa 30
  • tel. / fax: 32 455 60 32
  • e-mail: psow@neostrada.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj