Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kajto wygrał Rajd Safari. Kierowca z Ustronia niepokonany

Facebook Twitter

"Kajto" górą! Nasz rajdowa załoga Kajetanowicz / Szczepaniak drugi raz z rzędu okazała się najlepsza na bezdrożach Kenii.

kajto
fot. kajto.pl

Rajdowiec z Ustronia i jego pilot triumfowali podczas Rajdu Safari w kategorii WRC2. Duet ORLEN Rally Team pojechał rewelacyjnie, przekraczając linię mety z ponad 11-minutową przewagą nad drugą załogą.

To nasz ogromny sukces

– cieszy się na mecie Kajetanowicz.

Nie ma mocnych na polski duet w najtrudniejszym rajdzie na świecie! Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak drugi raz z rzędu triumfują w kategorii WRC2 podczas Rajdu Safari, legendarnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, rozgrywanej na bezdrożach Kenii. Duet ORLEN Rally Team pojechał świetnie, przekraczając linię mety z ponad 11-minutową przewagą i wygrywając również dodatkowo punktowany Power Stage Hell’s Gate!

fot. kajto.pl

Kajetanowicz i Szczepaniak po raz siódmy wygrywają rundę w swojej kategorii, jest to ich 18 podium na przestrzeni sześciu lat startów w cyklu WRC. Druga z rzędu wygrana na Safari, które wymaga nie tylko szybkiej jazdy, ale przede wszystkim doświadczenia, rozwagi i umiejętności zarządzania tempem na piekielnie trudnych trasach, jest z pewnością jednym z najważniejszych sukcesów polskiego duetu.

Kajetan Kajetanowicz: To niesamowite uczucie. Wygrywamy |Rajd Safari po raz drugi najtrudniejszą rundę w kalendarzu. Jestem dumny z całego zespołu. Myślę, że ciężką pracą zasłużyliśmy na ten sukces. To nie było łatwe, choć tak się wydawało. Mamy dużą przewagę na mecie, ale trzeba było dobrze i technicznie, i taktycznie rozegrać ten rajd. Myślę, że ten plan został wykonany w 100 procentach.

Dodajmy, że Rajd Safari uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie. To legendarna runda Rajdowych Mistrzostw Świata.

W klasyfikacji sezonu Kajetanowicz i Szczepaniak umacniają się na prowadzeniu w WRC2 Challenger dla kierowców prywatnych. W łącznej klasyfikacji WRC2 Polacy awansowali na czwarte miejsce.
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., marka PLATINUM ORLEN OIL, marka QUAZAR LOTOS OIL oraz SJS S.A.

Rajd Safari 2023, nieoficjalna klasyfikacja WRC2:
1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia Rally2 evo) 3:57:15,9 s
2. Prokop/Jůrka (Ford Fiesta Rally2) +11:27,7 s
3. Tundo/Jessop (Škoda Fabia R5) +14:22,7 s
4. Kremer/Gottschalk (Škoda Fabia Rally2 evo) +17:24,9 s
5. Chwist/Heller (Škoda Fabia RS Rally2) +55:36,2 s
6. Singh/Khan (Škoda Fabia Rally2 evo) +1:26:32,4 s
7. Virani/Bhatti (Škoda Fabia R5) +1:45:56,6 s

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023