Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

ROW Rybnik rozegrał dwa sparingi

Facebook Twitter

Piłkarze ROW-u Rybnik rozegrali w miniony weekend dwa sparingi. W piątek (01.02.) zmierzyli się z Odrą Opole. Pierwszoligowiec wygrał to spotkanie 1:0. Trener ROW-u, Jacek Trzeciak nie robił jednak tragedii z tej porażki.

Fot. facebook.com/ROW1964Rybnik

Jacek Trzeciak: Graliśmy z  bardzo dobrym przeciwnikiem. Zdecydowana większość meczów bardzo wyrównana. Wartość szkoleniowa bardzo duża, naprawdę. Do analizy jest wiele rzeczy, natomiast cieszy to, że z meczu na mecz idziemy w dobrym kierunku. Widzę, że chłopcy się przekonują do tego co żeśmy im zaoferowali. To po pierwsze, po drugie wykonują to naprawdę bardzo dobrze w wielu momentach. Niestety, znowu nie unikamy błędów takich stałych, aczkolwiek pocieszające jest to, że w takim meczu jak dzisiaj, z dobrym przeciwnikiem tych błędów jest zdecydowanie mniej.

W drugim sparingu rozegranym w sobotę (02.02.)  rybniczanie pokonali 2:1 trzecioligowy Rekord Bielsko-Biała, po golach Mateusza Mazurka i zawodnika testowanego. W obu meczach zagrali nowi piłkarze ROW-u, pierwszym z nich jest Bartosz Giełażyn. To 24-letni napastnik, który większość swojej kariery spędził w Jagielloni Białystok, a ostatnio grał w Polonii Bytom. Dobrze zna go trener Trzeciak:

Jacek Trzeciak: Z Bartkiem pracowałem wcześniej w Polonii Bytom. Bartek jakoś tam nie znalazł wspólnego języka, odszedł. Po jakimś czasie odezwałem się, bo niestety wypadł nam jeden z napastników, któremu przyplątała się dosyć poważna kontuzja. Niestety z jednym napastnikiem byśmy tej rundy nie objechali, dlatego poprosiłem Bartka. Powiem szczerze, że było bardzo ciężko, bo Bartek już był zdecydowany na to by zostać tam u siebie na Podlasiu, ale gdzieś udało mi się go przekonać do tego żeby jednak do nas dołączył. Myślę, że w przyszłości to będzie wartość dodatnia.

Drugim piłkarzem, który dołączył do zespołu, jest Przemysław Szkatuła. 26-latek swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Odrze Wodzisław. Ponadto grał w takich klubach jak: Przyszłość Rogów, Rozwój Katowice, Karpaty Krosno czy Polonia Bytom.

Jacek Trzeciak:Przemek jak gdyby wszedł, bo mieliśmy dosyć dłuży problem, jeżeli chodzi o obstawienie lewej obrony. Problem na tej zasadzie, że mieliśmy tylko tam Pawła, który jak gdyby nie miał konkurencji. Paweł i Przemek jak widzę, bardzo dobrze widzę znoszą tą konkurencję, podnoszą swoje umiejętności. To jest bardzo pocieszające. Był taki moment w tamtej rundzie, szczególnie w jednym i dwóch meczach, że Paweł nam wyskoczył i mieliśmy ogromny problem, dlatego tutaj też w jakiś sposób postaraliśmy się wzmocnić tą stronę.

Dodajmy, że kontrakt z klubem przedłużył o półtora roku napastnik, Przemysław Brychlik.

ROW 1964 Rybnik – Odra Opole 0:1 (0:0)

Skład ROW: Kacper Rosa – Jan Janik (Bartosz Kunat), Szymon Jary (Bartłomiej Polok), Marek Krotofil, Paweł Jaroszewski (Przemysław Szkatuła), zawodnik testowany (Radosław Dzierbicki), Mateusz Bukowiec (Dominik Zawadzki), Mateusz Mazurek (Damian Koleczko), Kamil Spratek (Robert Tkocz), Michał Rostkowski (Krzysztof Koch), Przemysław Brychlik (Bartosz Giełażyn)

ROW 1964 Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 2:1 (0:1)

Skład ROW: Aleksander Łubik – Bartosz Kunat (Jan Janik), Bartłomiej Polok (Marek Krotofil), Przemysław Szkatuła (Paweł Jaroszewski), Piotr Dudzik (Szymon Jary), Damian Koleczko (Michał Rostkowski), Dominik Zawadzki (Mateusz Bukowiec), Radosław Dzierbicki (zawodnik testowany), Krzysztof Koch (Mateusz Mazurek), Robert Tkocz (Kamil Spratek), Bartosz Giełażyn (Przemysław Brychlik)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj