Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozmowy przy kawie o stresie, lęku i traumie

Facebook Twitter

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na „Rozmowy przy kawie o stresie, lęku i traumie".

fot. rynekzdrowia/ ) prof. zw. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko-Ochojska

Wykład (o charakterze coachingowym) prof. zw. dr hab. n. med. Jadwigi Jośko-Ochojskiej odbędzie się w piątek (29.11.) o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7. Wstęp jest wolny. Wydarzenie połączone będzie z promocją książki pt. „Rozmowy przy kawie o stresie, lęku i traumie” autorstwa Jadwigi i Andrzeja Ochojskich.

Nasza książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców. Ma temu służyć przyjęta tu konwencja rozmowy. Z jednej strony rozmówcą jest humanistą, z drugiej strony, uczestniczką rozmowy jest profesor nauk medycznych. Dzięki zastosowanej konwencji książka jest przekazem wiedzy w formie zrozumiałej i przystępnej.

Żyjemy w stresie, kobiety ciężarne odczuwają różne lęki, często spotykamy się ze zjawiskami dręczenia psychicznego w domu, czy w pracy, przeżywamy traumy, a nawet dziedziczymy je i przekazujemy w dziedzictwie, nie zdając sobie z tego sprawy, zaś na świecie coraz głośniej mówi się o dojmującym braku empatii, który może stanowić wielkie zagrożenie. To są problemy dotyczące wszystkich. Do wszystkich też adresujemy naszą książkę, zaś naukowcy, lekarze praktycy, czy studenci kierunków medycznych znajdą w niej ciekawy, najnowszy materiał naukowy z zakresu medycyny.

Nasze rozmowy nie prowadzą do sformułowania prostych recept na życie. Nakłaniają jednak do zastanowienia się nad nim i nad sobą samym. Czasem taka refleksja bywa punktem zwrotnym w życiu, lub światełkiem w tunelu. Jeśli jeszcze poparta jest rzetelną wiedzą, to może być istotną pomocą dla każdego.

– mówią autorzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022