Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozpoczęło się referendum strajkowe w rybnickim szpitalu [WIDEO]

Facebook Twitter

Rozpoczęło się referendum strajkowe w rybnickim szpitalu. Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, głosować będą do 18 kwietnia.

Główny postulat to podwyżka płac o 800 złotych do podstawy dla wszystkich grup zawodowych. Referendum jest pokłosiem trwającego od maja ubiegłego roku sporu zbiorowego.

W październiku podpisano częściowe porozumienie z Urzędem Wojewódzkim:

To jest kontynuacja. Organ założycielski, czyli marszałek wtedy jeszcze Gramatyka, z nami się umówił, że do 28 lutego zawieszamy strajk, nie wszczynamy żadnych awantur.

Radio90: Jest nowy marszałek, są nowe władze. 

Nie ma znaczenia, ale jest ciągłość władzy, ktoś za to wziął odpowiedzialność. Nie ma podpisu marszałka, ale Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego to Pan marszałek negocjował, nie Pani dyrektor tylko Pan marszałek i organ założycielski, czyli właściciel Województwo Śląskie. Niestety ale załoga jest na tyle zdeterminowana, że nie będzie już czekała. Dość sponsorowania Narodowego Funduszu Zdrowia, organa założycielskiego i tego szpitala. Pracownicy przychodzą do pracy, żeby godnie zarabiać, a nie ich sponsorować.

Radio90: Zapytajmy ich dlaczego biorą udział w tym referendum. Dzień dobry, dlaczego Panie głosowały.

Bo chcemy poprawy naszych zarobków. Żeby było lepiej w szpitalu.

Radio90: A jest źle?

A jest dobrze? Zawsze może być lepiej.

-mówili pracownicy szpitala oraz Piotr Rajman, przewodniczący Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno- Strajkowego. Na 25 kwietnia dyrekcja szpitala w Rybniku zaplanowała spotkanie ze związkowcami. Rozpoczęte we wtorek (09.04.) referendum strajkowe obserwował Arkadiusz Żabka.

Zobacz wideo:

Zobacz zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj