Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ruiny zamku w Tworkowie z nagrodą. To jedna z najlepszych rewitalizacji

Facebook Twitter

Ruiny zamku w Tworkowie z nagrodą. Projekt związany z odrestaurowaniem wozowni doceniony w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja i Budowa Roku XXI w.

Ruiny Zamku w Tworkowie

Ruiny zamku w Tworkowie, a konkretnie rewitalizacja budynku dawnej wozowni –  została doceniona przez kapitułę 27. edycji konkursu, umieszczając ją w ścisłym gronie finalistów. Na Zamku Królewskim w Warszawie wójt Grzegorz Utracki odebrał nagrodę specjalną im. prof. Wiktora Zina. To szczególne wyróżnienie, przyznawane co roku tylko jednej inwestycji. Przypomnijmy w ubiegłym roku zakończyły się prace zmieniające budynek dawnej wozowni na całoroczną salę z przeznaczeniem na cele kulturalno-widowiskowe i społeczne. Kosztowały niemal 2 mln złotych.

Gmina Krzyżanowice cały czas czyni starania by zabezpieczyć przed niszczeniem ruiny tworkowskiego pałacu, realizując różne projekty.
Zabytek wraz z wieżą widokową jest udostępniony do zwiedzania. Przy okazji dodajmy, że od tego tygodnia (2.10.) można to rozbić tylko go godziny 17:00.

Ogólnopolski Konkurs Budowlany dla inwestorów, wykonawców i projektantów ma już długą, ponad dwudziestopięcioletnią tradycję. Co roku do biura organizacyjnego spływają zgłoszenia od ambitnych, pełnych zapału ludzi, którzy chcą zmieniać na lepsze otaczającą ich rzeczywistość. O udział w rywalizacji ubiegają się nie tylko osoby fizyczne, ale też powiaty, urzędy miasta, instytucje i deweloperzy. Celem działań jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. Zamek w Tworkowie już dwukrotnie gościł wśród laureatów tego konkursu.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj